keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_right
Czy osoba starsza powinna mieć smartfon?
AGD i RTV, Porady

Czy osoba starsza powinna mieć smartfon?

Multum jednostek uważa, iż wybór smartfonu dla osoby starej, to wyjątkowo zła decyzja. Mniemają, że osoba starsza nie upora się z obsługą tak zawiłego urządzenia. Innym przedstawianym argumentem jest to, że Seniorzy nie wymagają telefonu typu smartfon, bowiem nie użyją wszystkich możliwości proponowanych przez urządzenie. W tym miejscu należy zadać sobie zapytanie, ile młodych jednostek stosuje lub również zna wszystkie funkcje, które są w smartfonie. Seniorzy, gdyby sprezentować im dostatecznie dużo czasu, po pewnym okresie również zaczną posługiwać się nimi sprawnie.

Smartfon dla starszej postaci

Bajką jest to, że starsi mają kłopot z eksploatacją dzisiejszych udogodnień. Starczy poświęcić im zaledwie troszkę czasu. Zademonstrować, w jaki sposób, mogą czerpać z danego urządzenia. Smartfon dla starszego ma niezwykłą przewagę nad klasycznymi telefonami komórkowymi. Zwłaszcza, można dobrać wielkość czcionki, która ma być wyświetlana. Po drugie, na pulpicie urządzenia można umiejscowić ikony błyskawicznego wybierania numeru, przez co osoba starsza nie będzie musiała marnować czasu, ażeby wykonać ważny telefon do nas, czy do innej bliskiej osoby. Kluczowe jest także to, że w smartfonie nie ma tradycyjnej klawiatury, jaka może być dla osób starszych problemem. Mogą ich po prostu nie uchwycić. Smartfon ma tę wyższość, że klawiatura liczbowa zajmuje wyjątkowo istotną część ekranu również jest nadzwyczaj doskonale zauważalna. Także, nawigacja po smartfonie jest dużo wygodniejsza, niżeli po tradycyjnym telefonie komórkowym. Przypomnijcie sobie ile należy było się naklikać, by znaleźć stosowny kontakt, do jakiego planowaliśmy wykonać telefon.

Obecny senior

Coraz więcej starszych pragnie iść z duchem czasu oraz posiadać nowoczesne rozwiązania. Bez wątpienia odnajdą się jednostki, jakie cenią sobie tradycje także zostaną przy wyborze klasycznego telefonu komórkowego. Starczy niemniej ukazać im przewagi, jakie posiada smartfon, takie jak duży dotykowy ekran, albo również szansa robienia zdjęć, aby uchwycić chwile z wnukiem. Sami dostrzeżecie, jak ekspresowo zmienią zdanie także będą pożądali zacząć korzystać z nowinek.