keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_right
Dlaczego zlew jest tak ważny i jak go wybrać?
Dom

Dlaczego zlew jest tak ważny i jak go wybrać?

Zlew wraz z kranem są jednym z najważniejszych elementów wyposażenia kuchni . Dlatego należy dokonywać wyboru tak, aby w pełni odpowiadał naszym oczekiwaniom i wymaganiom. Na rynku dostępnych jest wiele zlewozmywaków. Wybór tego idealnego może się więc okazać z początku nieco trudniejszy. Po zapoznaniu się z naszym artykułem podjęcie decyzji stanie się jednak o wiele prostsze. 

Czy korzystasz z dużych sprzętów kuchennych i zmywasz ręcznie?

Jeśli często myjesz naczynia ręcznie i korzystasz z dużych naczyń powinieneś to wziąć pod uwagę przy wyborze zlewozmywaka. Dla jednym wystarczy mały zlew jednokomorowy, drudzy potrzebują dwóch dużych komór. Zmywając recznie docenimy posiadanie dwókomorowego zlewu. Jest to po prostu rozwiązanie o wiele bardziej praktyczne.

Co wziąć po uwagę przy wyborze materiału z którego wykonany będzie zlew?

Po zidentyfikowaniu potrzeb kuchennych i nawyków warto skupić się na doborze odpowiedniego materiału, z którego będzie wykonany blat. Na wybór zlewu może mieć także wpływ materiał, z jakiego wyprodukowany jest blat. Kamienny blat może być wyposażony w zlewozmywak bez obszaru z zaczepem, ponieważ kamień może również wytrzymać splattery wody i nie ma problemu z montażem kranu bezpośrednio na kamieniu. Jeśli chodzi o bardziej jaskrawy blat kamienny, wybrałbym również bardziej imponujący zlew, aby połączenie było harmonijne.

Jeśli wybierzesz laminat lub materiał z blatu drewnianego, najlepszym rozwiązaniem będzie zlew z otworem na kran, ponieważ montaż kranu prosto na drewnie lub laminacie może stworzyć ryzyko z wilgocią. Warto również mieć co najmniej część drenażu ze stali nierdzewnej lub powierzchnię roboczą obok miski, ponieważ drewno nie jest najlepszym materiałem do wytrzymywania rozprysków wody i ustawiania mokrych naczyń.