keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_right
Jeden z najpopularniejszych stylów
Dom, Porady

Jeden z najpopularniejszych stylów

Jeśli kiedykolwiek byliście w regionach nordyckich, perfekcyjnie zdajecie sobie sprawę, jaki jest tam mikroklimat. Jest zimny i przenikliwy. Niemniej pomieszczenia urządzone w stylu nordyckim, w ogóle nie oddają panującego tam zimnego klimatu. Wprost odwrotnie. Pomieszczenia, w jakich panuje ten styl są przyjemne i słoneczne. Dopasowane dodatki nadają wnętrzu zaciszny charakter. Dlatego też coraz więcej jednostek decyduję się, żeby zaaranżować swoje lokum właśnie w tym stylu. Jakie meble, a też punkty mieszkania powinniśmy dobrać, ażeby urządzić nasz dom w trendzie nordyckim?

Lokum w trendzie skandynawskim

Moda na trend nordycki zaszła praktycznie już do większości kącików świata. W naszym kraju też cieszy się rosnącą popularnością. W stylu skandynawskim królują przede wszystkim pastelowe kolory. Stropy oraz ściany winnym być w kolorycie śnieżniej bieli. Odnośnie mebli, powinniśmy kupić w szczególności te zrobione z drzewa w jasnym kolorze. Co do dodatków, jakie preferujemy rozmieścić w naszym lokum, korzystnie zdecydować się na ogromną dawkę poduszek, narzut bądź pledów. Dodatkowo sympatycznie widziane będą dywany, jakie nadadzą ciepła miejscom. To, co odróżnia ten styl na tle pozostałych, to jego funkcjonalność, skromność również wygoda. Odstępujmy od syntetycznych surowców. Mieszkanie po nordycku cechuje się wyraźnymi kształtami oraz barwami. Wyselekcjonowane przez nas składniki wystroju lokum mogą być barwne. Właściwie gdyby były w kolorach nieintensywnych. Żeby nadać wnętrzu jeszcze bardziej prywatny charakter, możemy na ścianach stworzyć czarno-białe grafiki. Nie ma ponadto przeciwskazań, ażeby umieścić w kilku miejscach nasze ulubione wersety.

Nowomodny minimalizm

Trend nordycki charakteryzuje się przede wszystkim minimalizmem. Nie starajmy się układać w naszym gniazdku mnóstwa akcesoriów. Wybrane przez nas akcesoria powinny być przede wszystkim lekkie oraz lekko wyglądające. Mile odczuwane będą też dodatki wyprodukowane z metalu, plastiku, bądź szkła. Ważne jest to, że przy naprawdę minimalnym wkładzie finansowym, może zmienić wygląd naszego pomieszczenia oraz radować się nowomodnym wnętrzem.