keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_right
Nieruchomości, w które warto zainwestować
Rynek nieruchomości

Nieruchomości, w które warto zainwestować

Zastanawiasz się nad kupnem mieszkania na śląsku? Twoją pierwotną myślą były na pewno Katowice – serce całego śląska. Katowice to na pewno wyśmienita lokalizacja do osiedlenia się. Opłaca się niemniej rozważyć też inne miejscowości. Bez mała wszystkie miasta są bardzo dobrze skomunikowane, dzięki czemu masz okazję nabyć mieszkanie po niższej cenie niż w samych Katowicach. Do wyboru jest wiele dobrych lokalizacji. W naszym wpisie przyglądniemy się kilku z nich.

Będzin

Będzin to miasto w niedużej odległości od Katowic, jakie gwarantuje wiele atrakcji swoim mieszkańcom. Pośród atrakcji, na które szczególnie warto zwrócić uwagę należy wymienić:
– kościół cmentarny pw. św. Tomasza z Canterbury (Becketa) z XVIII w
– synagoga Mizarachi w kamienicy Wienera (ul. Potockiego 3)
– grodzisko wczesnośredniowieczne na Górze św. Doroty
– stary dworzec kolejowy Będzin (pocz. XX w.).
Miasto jest podzielone oficjalnie na 8 dystryktów: Grodziec, Gzichów, Ksawer, Łagisza, Małobądz, Śródmieście oraz Warpie. Ceny nieruchomości w tych dzielnicach są całkiem dużo niższe niżeli w innych miastach na Śląsku, jak Katowice czy Gliwice. Jeśli chcesz przejrzeć oferty domów i mieszkań na sprzedaż bądź wynajem zajrzyj na stronę agencji nieruchomości REMAX Gold.

Tychy

Tychy przez wielu ludzi są uważane za jedno z bardziej interesujących rejonów do zamieszkania na Śląsku. To miasto odrobinę oddalone od Katowic w porównaniu do innych miast, pomimo tego w dalszym ciągu jest z nimi dobrze skomunikowane. Jesteśmy w stanie tu odnaleźć wiele miejsc, w których można zrelaksować się np. Staw Jeżowa i Park Suble I i II. Na korzyść bez wątpienia działa także względnie niski poziom bezrobocia. Miasto stawia też na sport oraz inne atrakcje, dzięki czemu trudno się w nim nudzić. Rozważasz przeprowadzkę? Zobacz oferty nieruchomości w biurze RE/MAX Gold.

Ruda Śląska

Miasto Ruda Śląska leży na Wyżynie Śląskiej w centrum Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Posiada bogatą historię, która wpłynęła na aktualny wygląd miasta. Miasto ma do zaoferowania mnóstwo interesujących zabytków w tym między innymi:
– Kościół św. Marii Magdaleny (1883)
– Schron bojowy nr 75 w Kochłowicach Grupy Bojowej Kłodnica-Kochłowice (1937)
– Kościół pw. św. Michała Archanioła (1894-1895, rozbudowa 1911-1912)
Pod względem kultury można również znaleźć interesujące propozycje w tym. między innymi Centrum Handlowe Plaza, Miejskie Centrum Kultury oraz Klub Country. Ruda Śląska to kolejne miejsce z korzystnymi cenami nieruchomości, w jakich opłaca się rozpatrzyć nabycie nieruchomości. Oprócz mieszkań w starym budownictwie można tutaj znaleźć również ciekawe oferty na nowych osiedlach. By obejrzeć, aktualne oferty sprzedaży i najmu w Rudzie Śląskiej odwiedź agencję RE/MAX Gold.