keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_right
Obowiązkowy dodatek do ubioru
Lifestyle, Moda, Porady

Obowiązkowy dodatek do ubioru

Obojętnie od tego, w jakich butach funkcjonujemy na co dzień, u każdego z nas w garderobie wypatrzymy skórzane buty. Wyśmienicie się prezentują, pozwalają na przepuszczanie powietrza także co najistotniejsze, są wysoce solidniejsze niż obuwie zrobione ze sztucznych surowców. Nic więc nadzwyczajnego, iż posiadamy jedną bądź dwie pary butów z tego materiału. Żeby jednakże służyły nam długie lata, należy odpowiednio o nie dbać. W przeciwstawieniu do butów wykonanych z innych półproduktów, owe skórzane wymagają troskliwszej pielęgnacji.

Kilka wskazówek jak zadbać o buty

Na samym wstępie całkowicie wyczyść powierzchnie buta ze wszystkich zabrudzeń przy pomocy wilgotnej szmatki, lub również gąbki. Zamiast wody potrafisz ponadto zastosować specjalistyczną pastę lub także płyn do szorowania trzewików. Wcześniej jednak upewnij się, iż wykorzystany przez Ciebie preparat jest przeznaczony do typu skóry, z którego stworzone jest obuwie. Pamiętaj żeby dobrze wyczyścić zarówno grzbiet trzewika, jak także zelówkę. Przykuj też uwagę do jakichkolwiek kącików, lub przeszyć. Wyjątkowo często właśnie w tych miejscach kumuluje się multum kurzu. Po oczyszczeniu, pozostaw je do wyschnięcia. Celem uniknięcia pęknięć i przesuszania skóry trzewików, prawidłowo jest wykorzystać pastę do butów. Może to być zarówno pasta wielofunkcyjna ewentualnie artykuł, który jest określony do pielęgnacji określonego rodzaju skóry. Nasmaruj okazałą warstwę i poczekaj koło 30 minut. W tym czasie specyfik powinien się wchłonąć. Resztę możesz oczyścić szmatką, a następnie wypolerować pantofle, aby nadać im połysk. By jeszcze lepiej zabezpieczyć skórzane obuwie, wiele postaci dodatkowo korzysta z wosku pszczelego.

Sprawdź ofertę skórzanych butów na http://luxusowi.pl

Naturalne sposoby ochrony obuwia

W wypadku, kiedy nie posiadamy pasty do butów, potrafisz użyć naturalne preparaty. Skórka z bananów może posłużyć nam do oczyszczenia trzewików zamszowych. Natomiast oliwa z oliwek, czy olej z orzechów włoskich fantastycznie natłuszcza powierzchnie pantofli skórzanych. Dzięki temu, potrafisz powtórnie cieszyć się ładnym stanem swojego obuwia. Pamiętaj niemniej, żeby buty skórzane konserwować przynajmniej raz w tygodniu.