keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_right
Poznaj Bytom
Uncategorized

Poznaj Bytom

Śląsk to nie tylko Katowice. W rejonie wyszukamy wiele fascynujących terytoriów, które będą mogły nas zająć swoim wyglądem dodatkowo historią. Ostatnimi czasy, coraz częściej urlopowicze decydują się na wizytę w Bytomiu. To miejscowość umiejscowiona w sercu aglomeracji Śląskiej. Jeśli uwielbiacie odkrywać oryginalne terytoria, mające niespotykaną nigdzie indziej aurę, powinniście odwiedzić Bytom.

Poznaj Bytom

Przemierzając alejki Bytomia umiemy dostrzec bogactwo styli architektonicznych. Szczególnie w centrum miasta. Odnajduje się tam stary zieleniec miejski, do którego możemy udać się na spacer. W nader bliskiej odległości usadowiony jest budynek Urzędu Miejskiego, który został postawiony w czasie międzywojennym. W tym samym czasie stanęła dodatkowo pływalnia miejska, leżąca koło urzędu. W okolicy znajdują się piękne przedwojenne wille. Nienagannie przedstawiają bogatą przeszłość miasta. Bytom jest jednym z najdawniejszych miasteczek w Polsce. Został ustanowiony 3 lata wcześniej niż Kraków, jednakże pierwsze uwiecznione doniesienia o miejscowości są z 1105 roku. W sercu miasta odnajdziemy mnóstwo historycznych domów, ale na naszą uwagę zasługuję dodatkowo inne miejsca Bytomia. Na jego obrzeżach postawiony jest zespół sportowy, na który składa się pole golfowe, siłownia, ścianka wspinaczkowa również sauna. W mieście spotkamy się z obszerną ofertą kulturalną. Potrafimy wybrać się na seans do Opery Śląskiej, która ma swoją siedzibę w sercu miasta. Jeżeli pośród nas są amatorzy sztuki nowomodnej, to winni oni przejść się w stronę dawnych regionów pokopalnianych blisko centrum miasta. Odkryją tam Teatr Rozbark, którego siedzibą są historyczne budynki cechowni dodatkowo administracji pozostałe po Kopalni Rozbark. Dla tych, którzy kochają wieczorne wyjścia, Bytom ma do zaoferowania lokal muzyczny wraz z kręgielnią. Na miejskim rynku zlokalizujemy dużo przyjemnych miejsc, w jakich możemy miło spędzić wolny czas.

Miasteczko bogate duchem

Nie myśl i już teraz wybierz się na wycieczkę do Bytomia. Dla postaci aktywnych fizycznie, czynne są punkty sportowe. Jeżeli wolisz spokojnie spędzać czas, potrafisz udać do jednej z wielu kafejek również pubów, które znajdują się w centrum miasta. Dzięki dużej ofercie atrakcji, na pewno odszukasz tu miejsce dla siebie.