keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_right
Pranie – o czym warto pamiętać?
Porady

Pranie – o czym warto pamiętać?

Pranie wprawdzie zdaje się być robotą niewiarygodnie nietrudną, wielu osobom może stwarzać bardzo duży problem. Nowoczesne urządzenia piorące mają programy zaprezentowane w bardzo jasny sposób, jednak, co jeśli nasza pralka nie ma tego typu unowocześnień? Oto trochę sugestii, jakie opłaca się wziąć pod uwagę!

1. Segregacja ubrań

Najważniejsze, aby nie wrzucać wszystkich ciuchów jednocześnie do pralki. Segregujemy ubrania po barwach i tkaninach, z jakich są wykonane. Jeżeli chodzi o kolory to pranie opłaca się posegregować na białe, ciemne i kolorowe. Właściwa segregacja kolorów umożliwi uniknięcie pofarbowania ubrań. Nie każdy materiał toleruje taką samą temperaturę. Najłatwiej studiować metki, jaka temperatura prania jest rekomendowana przez producenta. W odmiennej temperaturze będziemy prali ubrania jeansowe, wełnę czy satynę.

pranie2. Czytaj metki!

Jak już poprzednio pisaliśmy opłaca się zajrzeć na rekomendacje dotyczące prania umieszczone na metkach. Dzięki nim będziemy wiedzieli nie jedynie, jaka jest najlepsza temperatura prania, jednak również czy w ogóle powinniśmy prać i prasować.

3. Temperatura wody

Bardzo ważny jest wybór odpowiedniej temperatury. Delikatne tkaniny pierzemy w małych temperaturach. Trudne plamy w wysokich. Również ciemne ubrania należy prać w małych temperaturach, przez co nie stracą tak szybko swego koloru.

4. Wybór środka do prania

Czarne, białe albo kolorowe? W zależności od tego, jakie będzisz robić pranie, dobierz właściwy specyfik. Dostępnych jest dużo preparatów – proszki, kapsułki a także płyny. Nie zapomnij, żeby środek był dostosowany do koloru prania! Co więcej trzeba również użyć płynu do płukania, który nada ubraniom świeży zapach. Możesz także dorzucić do prania specjalne chusteczki, które mają za zadanie wychwytywać pigmenty, które ewentualnie mogły by ufarbować pozostałe pranie.

5. Włączamy pranie

Posortowane ubrania należy umieścić w bębnie pralki, uzupełnić środki do prania, wybrać odpowiedni program, zamknąć drzwi od pralki a następnie ją włączyć. Prawda, iż łatwe?