keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_right
Przedwojenne budownictwo
Dom, Lifestyle

Przedwojenne budownictwo

Wielu jednostkom, kamienice kojarzą się specyficznym charakterem. Bardzo często są to dworki, jakie powstawały w czasie przedwojennym, gdy to najznaczniejsze dla budowniczych było popisanie się swoim warsztatem. W związku z tym, jeżeli przespacerujemy się alejami miast, nie wypatrzymy dwóch identycznych budynków pochodzących z tamtego okresu. Co najwyżej, potrafią one posiadać kilka cech zbliżonych, ale nigdy nie będą takie same. To, co wiąże wszystkie wnętrza ulokowane w kamieniczce, to wysokie mieszkania, jakie dostarczają nam wyjątkowe możliwości aranżacji wnętrza. Zlokalizujemy dodatkowo wnętrza posiadające bardzo dużą powierzchnie, jaką możemy dobrze zagospodarować. Wbrew pozorom, nawet przeciętne lokum pozwala nam na interesujące wyposażenie wnętrza.

Nowomodny styl w zabytkowej kamienicy

Mieszkając w kamienicy, pomyśl nad uwidocznieniem ceglanej ściany. Dzięki temu podkreślisz nie tylko przedwojenny styl, lecz dodatkowo nadasz wnętrzu industrialny design. Z cegłą będą się doskonale łączyć ściany w kolorze śnieżnej bieli. Co do umeblowania, to do takiego stylu wyśmienicie będą pasować meble w jasnych kolorach. By podkreślić industrialny wygląd wnętrza, rozpatrz umieszczenie starych lamp przemysłowych. Nadadzą one miejscu nie zaledwie oryginalnego wyglądu, jednakże światło pozyskane w ten sposób, nie będzie aż tak intensywne. Aby przełamać pastelowe kolory ścian również mebli, warto zakupić sofę lub fotele w wyrazistych kolorytach, jak na przykład pomarańczy czy zieleni. Na ceglanych ścianach wspaniale będą się eksponować obrazy, bądź półki z książkami w ciemniejszych odcieniach.

CZYTAJ TAKŻE – blog.dpsceilings.com

Skomponuj swoje wnętrze

Wysokie stropy, mogą kojarzyć się większości jednostek z powierzchnią, jaką wyjątkowo ciężko jest zagospodarować. Z tego powodu, decydujemy się na obniżenie mieszkania. Jest to praktyczne rozwiązanie. Sprawia, że pomieszczenie staje się bardziej nastrojowe. Jeżeli posiadamy mniejsze wnętrze, możemy jeszcze zdecydować się na użycie antresoli. Dzięki temu rozbijemy przestrzeń na dwa odrębne poziomy. Ponadto dzięki temu rozwiązaniu zorganizujemy miejsce, które umiemy w dowolny sposób zaaranżować. Mając tylko pojedynczy pokój, potrafimy tam umieść nasze pomieszczenie do nocowania. Jeśli posiadamy dwa, ewentualnie trzy pomieszczenia, może się tam znaleźć kącik do roboty, albo nasza prywatna biblioteka.