keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_right
Słuchawki bezprzewodowe kontra przewodowe: jak wybrać odpowiednią parę dla siebie
AGD i RTV

Słuchawki bezprzewodowe kontra przewodowe: jak wybrać odpowiednią parę dla siebie

Od stylu do rozmiaru, po funkcje i funkcje, gdy kupujesz nowy zestaw słuchawkowy, musisz pamiętać o kilku kwestiach. Być może najważniejszą kwestią jest jednak, czy zdecydować się na wydajność i niezawodność przewodowych słuchawek, czy wygodę i kompatybilność oferowaną przez bezprzewodową łączność Bluetooth.

Czy to jednak takie proste? Prosty wybór między wydajnością a wygodą? Niezawodność i kompatybilność? Oczywiście, że tak nie jest. Wybór między ofertą przewodową i bezprzewodową w dużej mierze sprowadza się do decyzji o tym, która opcja jest najlepsza dla Twojego stylu życia, jak i gdzie używasz słuchawek oraz ile masz pokoju w budżecie.

Podłącz je, strzelaj, są dobre

Prawdopodobnie nie ma formy połączenia elektrycznego, które istniało w tej samej formie tak długo, jak długo ma zaufane złącze telefonu. Po raz pierwszy wyhodował swoją głowę pod koniec XIX wieku do użytku w centralach telefonicznych. Mniejsza wersja 3,5 mm, którą widzimy na przenośnych urządzeniach audio, urodziła się w latach 50. XX w. I od tamtej pory się nie zmieniła. Innymi słowy, połączenie używane przez słuchawki przewodowe definiuje termin „wypróbowany i prawdziwy”. Podłącz go i działa, bez parowania oprogramowania, bez kompresji dźwięku, bez utraty jakości dźwięku.

Z tego powodu przewodowe słuchawki są nadal preferowaną opcją dla audiofili, a także dla każdego, kto po prostu chce podłączyć się i wyjść. Ponieważ większość przewodowych słuchawek i słuchawek (przynajmniej bez aktywnej redukcji szumów) również nie zawiera baterii, są one doskonałym wyborem, jeśli chcesz, aby słuchawki pracowały niezawodnie przez wiele godzin lub nawet lat bez potrzeby ładowania. To może się przydać, jeśli jesteś jednym z długich wędrówek przez góry, jeśli masz tendencję do robienia długich lotów samolotem, lub jeśli chcesz tylko jednej rzeczy w swoim życiu, która wymaga regularnego ładowania.

Wired to również świetna opcja, jeśli chcesz uzyskać najwyższą cenę za swoje pieniądze. Weźmy na przykład MS 300 BA Phiatona. Ponieważ nie opiera się na wbudowanej baterii lub antenie bezprzewodowej, jest tańsza dla producenta i tańsza w zakupie. Nie daj się jednak zwieść jego cenom: ten mały overachiever oferuje wiele ulepszeń mających na celu osiągi, w tym hybrydowy projekt sterownika, który wykorzystuje zrównoważone szkielety dla wysokich i średnich częstotliwości, oraz dynamiczne przetworniki z innowacyjną technologią filtrów pasmowych o niskiej częstotliwości do dostarczania doskonały bas.

Pozbawione melodii

Jeśli, z drugiej strony, zwykle nosisz słuchawki podczas joggingu, uderzając w siłownię, na rowerze, a nawet jeżdżąc (nie mów, że Cię nie ostrzegaliśmy), lub jeśli po prostu nie chcesz radzić sobie z potencjalnym ryzykiem i / lub frustracje wynikające z posiadania długiego sznurka zwisającego z głowy do biodra, słuchawek bezprzewodowych lub słuchawek mogą być dla Ciebie lepszym wyborem.

Obecnie słuchawki bezprzewodowe są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach, od tradycyjnych słuchawek, takich jak BT 110, z poręcznym paskiem, który otula szyję, aby go nie zgubić – do słuchawek z pałąkiem na kark, takich jak BT 100 NC – które cechuje wszechstronność bonusowych gadżetów mieszczących się w poręcznych słuchawkach na ucho, takich jak BT 460 lub nowy BT 390, które stanowią najwyższą jakość dźwięku.

Mówiąc o wydajności audio, nie pozwól, aby fakt, że audiofile preferują przewody, skłania cię do przekonania, że bezprzewodowe słuchawki muszą oferować słaby dźwięk. W rzeczywistości, jeśli muzyka zapisana w telefonie jest już skompresowana (i jeśli kupiłeś ją od Amazon lub iTunes, to jest) lub jeśli korzystasz z usług strumieniowego przesyłania audio, takich jak Spotify, masz dużą szansę, że nie będziesz zauważ różnicę między nowoczesnym połączeniem bezprzewodowym Bluetooth a dobrym solidnym przewodem.

Technologie szybkiego łączenia, takie jak Bluetooth NFC i technologia Multipoint, oznaczają również, że konfigurowanie parowania bezprzewodowego między bezprzewodowymi słuchawkami a telefonem lub odtwarzaczem multimedialnym lub tabletem (lub wszystkimi trzema) nie będzie trudniejsze niż podłączenie kabla.

Najlepsze z obu światów

Nadal nie możesz zdecydować, czy słuchawki przewodowe czy bezprzewodowe są dla Ciebie odpowiednie? Dobra wiadomość jest taka, że niekoniecznie musisz wybierać między nimi. Dzięki funkcji znanej jako Everplay-X Phiaton pełni podwójną funkcję zarówno przewodową, jak i bezprzewodową. Oznacza to, że możesz ich używać z telefonem obsługującym technologię Bluetooth lub odtwarzaczem muzyki, a następnie przełączać się na połączenie przewodowe, gdy bateria wyczerpuje się lub chcesz słuchać urządzenia, które nie obsługuje technologii Bluetooth. Po prostu