keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_right
Sufity podwieszane a sufity napinane
Wiadomości

Sufity podwieszane a sufity napinane

Sufity napinane to na dziś dzień powiew świeżości na rynku budowlanym. Jest to idealna odmiana dla sufitów podwieszanych, produkowanych z kartongipsu. Tak czy inaczej obydwa rozwiązania posiadają własne minusy oraz plusy. Sufit podwieszany daje szansę aby pozyskać całkowicie płaską konstrukcję sufitu. Świetnie ukrywa każde nierówności oraz fragmenty instalacji grzewczej. Za ich sprawą da się obniżyć wysokość pomieszczenia.

Powieszenie sufitu podwieszanego wiąże się jednakże z przymusem wykonania większych prac. Najpierw robi się specjalistyczny stelaż, który będzie podtrzymywał płyty a w następnych krokach realizuje się montaż.Na koniec powinno się uzupełnić szpary między częściami sufitu. To genialny sposób na zminimalizowanie hałasów docierających na dół z góry. Pechowo montaż sufitu podwieszanego wiąże się z potrzebą usunięcia wszystkich rzeczy z pomieszczenia. W procesie wstawiania i wycinania płyt bardzo się kurzy. Od tego typu frapunku uwolnić nas może sufit napinany. Jest to bardziej kosztowna opcja dla sufitów podwieszanych.

Pożytkowanie sufitów napinany jest niezwykle ogromne, da się uzyskać kilkanaście możliwości aranżacyjnych. Gdy wnętrze nie jest zanadto wysokie powinno się pomyśleć o suficie napinanym z materiału imitującego odbicie w lustrze. To dobry pomysł na iluzoryczne powiększenie niskiego pomieszczenia. Z innej strony niebywale fascynujący efekt ma się możliwość otrzymać gdy wybór padnie na sufity napinane z nowoczesnym podświetleniem ledowym. Wielce ciekawie prezentuje się również sposobność zrobienia specjalnego nadruku na sufit. W wspomnianym celu można sięgnąć po fotografię lub wspaniałą wizualizację. U producentów dostępne są także sufity 3D. Dla detalicznych Klientów jednakże jest to za drogie rozwiązanie. Sufity napinane 3D spotkamy najczęściej w dyskotekach czy też innego rodzaju rozrywkowych punktach. Montaż sufitu napinanego zajmuje jedynie chwilę. Podobnie jak przy suficie podwieszanym, tak także przy suficie napinanym można ulepszyć izolację akustyczną mieszkania. W ten sposób najmniejsze dźwięki nie będą mogły do nas dobiegać.

Aktualnie udostępniane na rynku sufity napinane mogą mieć dowolny kształt na przykład kwadratu. Potrzeba wyłącznie uruchomić swoją pomysłowość. Jak już wspomniano ogromnym minusem takich sufitów jest ich wartość. Może ona wynieść nawet koło 160 zł za m kw..