Antyoksydacja twarzy

Zrozumieć Antyoksydację Twarzy

W kontekście skóry, termin „antyoksydacja” nabiera wyjątkowego znaczenia. Każda komórka w naszym ciele jest codziennie narażona na tysiące cząsteczek zwanych wolnymi rodnikami, które mogą prowadzić d czytaj więcej »

wycieraczki samochodowe

Reanimuj swój samochód za pomocą wysokiej jakości wycieraczek samochodowych

W każdym samochodzie, niezależnie od marki czy modelu, deszczowe są jednym z najważniejszych komponentów. Równie istotne jak sprawne hamulce czy dobrze działający silnik. Poprawne funkcjonowanie wyc czytaj więcej »

koszule robocze

Odzież na miarę dzisiejszych czasów: Zalety profesjonalnych koszul roboczych

Współczesna praca fizyczna wymaga nie tylko kwalifikacji i doświadczenia, ale również odpowiedniego wyposażenia. Tu na pierwszy plan wysuwa się odzież robocza, a wśród niej . Chociaż mogą wydawać się czytaj więcej »

tworzenie sklepów internetowych

Jak stworzyć sklep internetowy, który przyciągnie klientów?

Sprzedaż online nie jest już tylko dodatkiem do tradycyjnego biznesu, ale często stanowi jego kluczowy element. Ekspansja e-commerce w ostatnich latach była ogromna. Właściciele marek, którzy chcą by czytaj więcej »

pozycjonowanie kraków

Dlaczego pozycjonowanie stron internetowych to klucz do sukcesu w biznesie online?

W erze cyfrowej, kiedy to miliony stron internetowych walczą o uwagę użytkowników, być widocznym w wynikach wyszukiwarki Google to nie tylko prestiż, ale i klucz do sukcesu w biznesie online. Pozycjo czytaj więcej »

biuro tłumaczeń

Usługi językowe na najwyższym poziomie – odkryj świat profesjonalnych biur tłumaczeń

Języki obce otwierają przed nami drzwi do globalnych możliwości – od nawiązywania międzynarodowych kontaktów biznesowych po odkrywanie kultury i literatury z różnych zakątków świata. Aby jednak komun czytaj więcej »

retinol na twarz

Retinol na twarz – sekret młodego wyglądu

Składniki pielęgnacyjne mają to do siebie, że z czasem zyskują na popularności lub są wypierane przez nowości. Jednak retinol, który od lat niezmiennie okupuje czołowe pozycje w rankingach kosmetyczn czytaj więcej »

freelancer SEO

Rozwijaj swoją obecność online z freelancerem SEO - odkryj klucz do sukcesu cyfrowego

W dzisiejszym cyfrowym świecie, gdzie konkurencja w przestrzeni internetowej jest ogromna, poprawna optymalizacja dla wyszukiwarek (SEO) staje się niezbędna dla biznesów pragnących zwiększyć swoją wi czytaj więcej »

obraz do loftu

Obrazy do wnętrza w stylu loft

Podstawowymi cechami stylu loftowego są: prostota, minimalizm i nowoczesność. Ten z pozoru pozbawiony dekoracyjności nurt wymaga konsekwencji kształtów, barw, oraz faktur. Jednak swoista estetyka nie czytaj więcej »

 

Obrazy do wnętrza w stylu loft

Podstawowymi cechami stylu loftowego są: prostota, minimalizm i nowoczesność. Ten z pozoru pozbawiony dekoracyjności nurt wymaga konsekwencji kształtów, barw, oraz faktur. Jednak swoista estetyka nietuzinkowego wystroju, sprzyja wyrażeniu, a nawet manifestacji, indywidualizmu jego twórcy.

Styl loftowy to nowoczesna aranżacja wnętrz, w której z reguły duże, otwarte przestrzenie, łączone są z naturalnymi elementami i surowymi dodatkami. Zatem charakterystyczne dla niego są duże okna, przez które wpada mnóstwo naturalnego światła słonecznego. Wysokie sufity i minimalna ilość ścianek działowych, mają kojarzyć się z budynkami przemysłowymi, z których zaczerpnięto inspirację do aranżacji wnętrz w stylu loft. Bowiem początki stylu sięgają lat sześćdziesiątych XX w., kiedy to wnętrza starej fabryki na Manhattanie zaadaptowano na potrzeby pracowni artystycznej, w której tworzył Andy Warhol. W Polsce, za prekursora stylu uważa się architekta - Przemo Łukasiaka, który stworzył pierwszy polski loft w starej lampiarni w Bytomiu. Obecnie, obiekt uchodzi za ikonę współczesnej architektury.

Po mimo surowego klimatu i oszczędności w doborze dodatków, styl loftowy nie wyklucza ze swojego wnętrza obrazów. Jednak aby dobrać odpowiednie obrazy, które będą pasowały do wnętrza, trzeba się wykazać szczególną kreatywnością i odwagą.

Jakie obrazy pasują do wnętrza w stylu loft?

Biorąc pod uwagę fakt, że w loftowych wnętrzach królują gołe betony, cegły i deski, a ich ogromne połacie zdobią często nie zakryte stalowe elementy systemów grzewczych czy przewodów, nie możemy sobie pozwolić na tradycyjne, wielokolorowe obrazy. W tym przypadku należy postawić na mocne, geometryczne wzory w ciemnych kolorach, które wzmocnią efekt surowości i prostoty. Dobrze wyglądają też czarno-białe grafiki i zdjęcia, różnego rodzaju szkice, rysunki węglem, czy zdjęcia w sepii. Jeśli chodzi o obrazy na płótnie, to tu zdecydowanie pasowała by twórczość Beksińskiego, ze względu na ponury styl i z reguły ciemną kolorystykę. Dużą rolę odgrywa też obramowanie, dlatego należy zrezygnować z tradycyjnych pozłacanych lub posrebrzanych ramek na rzecz starych, metalowych, drewnianych lub mosiężnych, ciężkich ram. Dodajmy, że obrazy w loftowym wnętrzu (https://Obrazysztuki.pl/product-category/loft/ obraz do loftu) nie muszą pełnić pierwotnego przeznaczenia - można je ustawiać na półkach, a te duże dobrze wyglądają zwyczajnie oparte o ścianę.

Alternatywa dla tradycyjnych obrazów

Jeśli jednak nie uda nam się znaleźć odpowiednich obrazów, warto rozważyć samodzielne ich stworzenie. Tym bardziej, że już samo urządzanie wnętrza w stylu loftowym wymaga od nas często odwiedzenia sklepów z antykami czy starociami, w których często możemy spotkać niekompletne rzeczy. Np. same ramy, metalowe elementy, które są pozostałością z różnych przedmiotów, kutych tac, łańcuchów, stalowych kół, czy nawet gotowych, mosiężnych dekoracji. Posiadając nietuzinkowe przedmioty, przy odrobinie wyobraźni, można stworzyć niepowtarzalny obraz.

Zatem nie bójmy się eksperymentować, gdyż tylko w ten sposób wyrazimy swój indywidualizm.